Filtrs
Cena
līdz
4
172
Ražotāji
Filter

Komposta kastes

Komposta tvertnes

Agrāk dārzkopji kompostu veidoja kādā sētas nostūrī pašu taisītā koka norobežojumā, tomēr tam ir savi trūkumi – koks ir dabīgs materiāls, tāpēc sāk trunēt līdz ar kompostu. Tātad šādam komposta ierīkojumam būs īss mūžs. Mūsdienīgs risinājums ir plastmasas komposta tvertnes. Tās pieejamas dažādos tilpumos un ir ērtas ikdienas lietošanā – jauno kompostējamo materiālu varat pievienot no augšas, bet pa kastes apakšas durtiņām varat ņemt ārā jau gatavo kompostu. Šīs īpašības dēļ kompostēšanas process kļūst nepārtraukts un jums vienmēr būs pieejams dabiskais mēslojums, ar ko bagātināt augsni. Prātojot, kur pirkt kompostēšanas līdzekļus, jāpatur prātā, ka tā kvalitāti nosaka pievienoto mikroorganismu veids un daudzums, tāpēc prātīgi būtu tos iegādāties profesionālos dārzniecības veikalos.

MAIDINA komposta kastu piedāvājums – dažāda tilpuma un veidu

MAIDINA piedāvātās komposta kastes ir dažādas:

  • Komposta kastes mājas lietošanai ar tilpumu 5, 9, 30 L un vairāk
  • Kastes āra atkritumu izmantošanai ar tilpumu 280, 600 un 900 L

Kvalitatīva komposta kaste ir ne tikai palīgs dārza mēslojuma veidošanā, bet arī lieliska vieta, kur uzglabāt nevajadzīgos dārza un piemājas dārza atliekas. Turklāt mūsdienu komposta konteineri nemanāmi saplūst ar pagalma vidi, pārāk neizceļoties un nepadarot privātmājas pagalmu par “lauku saimniecību”.

Mūsu komposta tvertnes ir paredzētas gan amatieriem, gan profesionāliem dārzniekiem. Ikviens var nodarboties ar dārza darbiem. Vissvarīgākais ir iegādāties kvalitatīvus instrumentus, kas nodrošinās, ka darbošanās dārzā sagādātu prieku, nevis būtu darbs.

Plastmasas komposta kastes

Thermo King komposta kastes ir izgatavotas no izcilas kvalitātes plastmasas. Tās ir izturīgas un ilgi kalpo, tāpēc varat būt droši, ka, iegādājoties komposta kasti, tā kalpos ļoti ilgi. Dārza komposta tvertne ir saliekama ļoti ātri un vienkārši. Montāžai nav nepieciešamas ne tikai īpašas zināšanas, bet nav arī nepieciešami papildu instrumenti. Nevainojama ventilācijas sistēma garantē, ka kompostā notiek organiskie procesi. Tādā pašā veidā kaste ir aprīkota tā, lai komposta izņemšana būtu vienkārša un, pats galvenais, tas būtu tīrs darbs.

ECO komposta kastes izceļas ar sānu ventilācijas atveri ātrai kompostēšanai.

Dārza komposta kastes

Thermo-Wood komposta kastes jau tiek pārdotas ar pamatni. Tās lieliski iederēsies jūsu dārzā un atvieglos kompostēšanu.

Caddy komposta kastes ar tilpumu 5, 9 vai 30 L ir ideāli piemērotas zaļo virtuves atkritumu kompostēšanai. Tas aizņems ļoti maz vietas un palīdzēs veicināt ekoloģiju. Nomaināms aktīvās ogles filtrs vākā viegli novērsīs nepatīkamās smakas. Papildus komposta konteineriem piedāvājam iegādāties noārdāmus maisus, kas izgatavoti no augu cietes bāzes materiāla. Tas ļaus vēl vienkāršāk un tīrāk izņemt visu uzkrāto kompostu.

Mūsu klāstā ir pieejamas divu ražotāju komposta kastes:

  • GRAF – vācu ražotājs, kas mums piegādā āra komposta kastes.
  • GARLAND – uzņēmums no Anglijas, kas koncentrējas uz ekoloģiju un piegādā mums komposta tvertnes virtuves atkritumiem.

Lielākā dārza komposta kastu priekšrocība ir tā, ka jūs kompostēsiet un pagatavosiet pilnīgi organisku mēslojumu. Kompostēšanas laikā nevajadzīgi pārtikas produkti, kā arī dārza un sakņu dārza paliekas it kā atdzimst jaunai dzīvei, tādējādi cilvēks daudz saudzīgāk izturas pret dabu.

Mākslīgais vai dabiskais mēslojums – kuru izvēlēties?

Ikvienam dārzkopim, kurš vēlas bagātīgu ražu vai skaistu puķu dobi, ir jāpievērš uzmanība mēslojumam, kas augiem nodrošinās barības vielas. Viens no izplatītākajiem mēslojumiem ir tā sauktais standartmēslojums, kas satur slāpekli, fosforu un kāliju pareizā attiecībā. Tomēr mūsdienās daudzi dod priekšroku ekoloģiskai saimniekošanai un kā mēslojumu sāk izmantot dabisko kompostu. Tas ir ne vien dabai draudzīgs, bet arī izdevīgs risinājums izmaksu ziņā.

Kompostēšanas līdzekļi – ātrākai komposta veidošanai

Labi saprotams, ka komposta kastē ievietotā svaigi nopļautā zāle par dabisku mēslojumu kļūs tikai pēc dažiem mēnešiem, tāpēc procesa paātrināšanai varat izmantot kompostēšanas granulas – tās satur mikroorganismus, kas nepieciešami dabiskai fermentācijai. Rezultātā varēsiet gan paātrināt kompostēšanas procesu, gan izvairīties no nepatīkamas smakas, kas rodas nepareizas fermentācijas rezultātā. Līdzīgi kompostēšanas līdzekļi pieejami arī izsmidzināmā veidā, bet visu darbības princips un efektivitāte ir līdzīga. Visu nepieciešamo ērtai un pareizai kompostēšanai nodrošina Latvijas izplatītājs MAIDINA, kas piedāvā gan dažāda izmēra dārza komposta tvertnes, gan līdzekļus kompostēšanas paātrināšanai.

Kur izdevīgāk pirkt komposta kastes?

Mājaslapā Maidina.lv piedāvājam plašu dārza komposta tvertņu izvēli. Grūti izvēlēties? Sazinieties ar mums, un mēs sniegsim padomu.

Komposta kastes lietot ir ļoti vienkārši: novietojiet to pusēnā, metiet tajā tikai kompostējamos atkritumus (dārzeņu atliekas, olu čaumalas u.c.), un pēc komposta pagatavošanas izņemiet to ārā pa komposta kastes apakšējām durtiņām.

Populārākā komposta kastes mūsu klāstā ir 600 litru. Tas ir optimālais izmērs vidējai mājsaimniecībai. Ja jums ir vairāk kompostējamo atkritumu, iesakām izvēlēties 900 litru komposta tvertni.

Kompostēšanai ir vairākas priekšrocības. Kompostējot sniedzat ieguldījumu zaļākas vides veidošanā. Kompostu sauc arī par dārza zeltu, tas atvieglo māla augsnes struktūru un uzlabo gaisa caurlaidību.

icon
Liels sortiments

Vairāk nekā 3000 produktu

icon
Ātra piegāde

Piegādājam 3-5 darba dienu laikā.

icon
Bezmaksas piegāde

No 150 EUR

icon
27 gadu pieredze

Laistīšanas iekārtu eksperti

close

Saglabātie produkti